Velikost pisave

Na prvi tekmi osmine finala zmaga nad Krko

otanj?ani so si ob za?etku nove sezone zadali cilj, da se elijo vrniti med slovensko elito, med osem najboljih ekip v Sloveniji. Velik korak k uresni?itvi tega cilja so naredili s 1. mestom v 1B. ligi, ko so nanizali 20 zmag in doiveli le en poraz.

sostanj krka

Po osvojitvi prvega mesta je postalo jasno, da se bodo v boju za ?etrtfinale in uvrstitev med elito pomerili z novomeko Krko, ki je v Sportklub 1A. DOL osvojila zadnje, osmo mesto. Novome?anom letos ne gre po na?rtih, na 21 tekmah so le dvakrat zmagali, zdaj pa si bodo proti otanju Topolici reevali sezono.

Tekma v otanju je prinesla izjemno zanimiv obra?un dveh motiviranih ekip. Doma?ini, ki so e vedno brez pokodovanega kapetana Denisa Robide, so tekmo za?eli zelo udarno in samozavestno, po napadu mladega grkega blokerja Lambrosa Pitakudisa so povedli s 14:11, po napadu Bora Jeseja Rotarja pa je prednost znaala e 18:13. Gostje se niso predali; po nekaj napakah doma?inov in bloku Svita Hafnerja so se pribliali na to?ko (23:24), a je drugo zaklju?no ogo izkoristil Urban Fuir.

V drugem nizu je Krka, kjer je izstopal predvsem izkueni korektor Zlatko Pulko, na za?etku pokazala boljo igro in povedla z 11:8. Doma?ini pa so hitro vrnili udarec. Po dveh zaporednih napakah Krke so povedli z 21:18, prednosti pa tokrat niso izpustili iz rok.

Pri rezultatu 7:1 v korist otanj?anov v tretjem nizu se je zdelo, da je tekma zaklju?ena, a Krka se je z borbeno igro predvsem v bloku in obrambi uspela vrniti v igro. Po izena?enju na 13:13 doma?ini nikakor niso mogli ve? zaustaviti nalet Krke, ki je po tem izidu dosegla pet zaporednih to?k, po asu Zlatka Pulka pa je bila prednost Novome?anov e est to?k (20:14) in Krka je po velikem preobratu prila do znianja izida na 1:2.

V ?etrtem nizu smo spremljali izjemno izena?en dvoboj. Ekipi sta bili izena?eni do izida 17:17, nato pa je Bor Jese Rotar dosegel dve zaporedni to?ki, Toni Travnik pa je naredil napako v napadu, tako da je prednost doma?ih znaala tri to?ke. Novome?ani so bili v kon?nici niza premalo zbrani, naredili so preve? napak, tekmo pa je s to?ko zaklju?il Primo Trobi in otanj?ani so se veselili zmage s 3:1.