Velikost pisave

Pred končnico 1. B lige z zmagama nad Žužemberkom in Fužinarjem

Pred zadnjimi tremi krogi 1. B lige so Šoštanjčani prišli do zmag nad Žužemberkom in Fužinarjem.

skupinska

Odbojkarji Šoštanja Topolšice so v 17. krogu 1B. lige gostili Žužemberk in zmagali s 3:1 (-24, 12, 20, 20). Tekmo so bolje začeli gostje iz Žužemberka, po uspešnem bloku Jake Petkovića so povedli z 10:6. V nadaljevanju so se domačini prebudili in izid po bloku Luke Lazarja izenačili na 17:17, a so bili v končnici gostje bolj zbrani, niz pa se je končal z dvema zaporednima napakama domače ekipe.

Izgubljeni niz je varovance Zorana Kedačiča v nadaljevanju prebudil. V drugem nizu so po bloku grškega novinca Lamprosa Pikatoudisa povedli že z 8:3, prednost pa je po veliko boljših začetnih udarcih in igri v obrambi še naraščala. Gostujoči trener Tom Pečar je poskušal z menjavami, a so bili gostje izjemno učinkoviti in razigrani.

Tudi v tretjem nizu smo videli podobno zgodbo, tokrat je bil razigran predvsem sprejemalec Primož Trobiš, Šoštanjčani pa so imeli v končnici osem točk prednosti (22:14). Gostje iz Žužemberka so se približali na 22:18, zato je trener Šoštanjčanov zahteval minuto odmora, niz pa je s točko zaključil Trobiš.

V četrtem nizu smo spremljali izenačen začetek, gostje so skušali priti do izenačenja v nizih. Po napaki na servisu je Žužemberk povedel z 11:8, a sta Lazar in Trobiš s po dvema točkama poskrbela za hiter preobrat. Za največjo razliko je poskrbel Vid Ramšak, ki je dosegel kar tri ase zaporedoma. Žužemberk se je še približal na 23:20, po time-outu pa sta Lazar in Trobiš odločila zmagovalca tekme.

V 18. krogu pa so se naši fantje odpravili na vedno zanimivo gostovanje k Fužinarju. V letošnji sezoni so na prvi tekmi v Šoštanju zmagali s 3:0, v Ravnah na Koroškem pa so po pravem maratonu slavili s 3:2. Tudi v tretje so bili Šoštanjčani boljši, in sicer s 3:1 (21, -20, 19, 20).