Velikost pisave

Z dvema zmagama nad Radenci na vrh lestvice

sostanj topolsica

Na zaostali tekmi 6. kroga so se v športni dvorani Šoštanj domačini pomerili z Radenci, trenutno četrtouvrščeno ekipo 1B. lige. Po zmagi nad Žužemberkom so varovanci Zorana Kedačiča lovili pomembno zmago za vrh lestvice. Če so imeli Šoštanjčani na prvi tekmi v letu 2021 še nekaj težav s servisom in sprejemom, pa so v domači dvorani zaigrali veliko bolj sproščeno, njihova zmaga pa ni bila ogrožena. Na koncu so slavili s 3:0 (15, 21, 14).

V prvem nizu so bili gostje iz Radencev blizu do rezultata 10:7, v nadaljevanju pa je sledil delni izid 8:1 in dvomov o zmagovalcu prvega niza ni bilo. Gostujoči trener Bogdan Marič je skušal nalet domačih zaustaviti z menjavami in premori, a so bili Šoštanjčani zelo razigrani. V drugem nizu so Radenci zaigrali veliko bolje, po napadu Saše Ratkaija so vodili s 11:7, vodili pa so vse do izida 19:18. A po napaki Franca na servisu in po točki s servisom Naceta Korena so bili v prednosti spet Šoštanjčani, ki te priložnosti niso izpustili iz rok in so po točki Denisa Robide povedli z 2:0 v nizih. V tretjem nizu so Šoštanjčani zelo hitro povedli z 8:3, a so se Radenci po štirih zaporednih točkah še približali na 8:7. A time-out Zorana Kedačiča je obrodil sadove, domači so po odličnih servisih in odlični igri v obrambi vodili s 16:10. Niz ter hkrati tekma sta se končali z napako izkušenega Tomaža Horvata.

Le nekaj dni kasneje sta se ekipi pomerili še enkrat, in sicer v Radencih. Tokrat so varovanci Bogdana Mariča pokazali veliko več borbenosti, a se je tekma vseeno končala z zmago Šoštanjčanov s 3:2 (15, 27, -24, -22, 13). S tem so Šoštanjčani pred drugim delom sezone na 1. mestu lestvice, imajo dve točki prednosti pred Črnučami.