Velikost pisave

Fužinar v Šoštanju brez možnosti

Ekipi Šoštanja Topolšice in Fužinarja sta se v razmaku štirih dneh srečali dvakrat. Najprej sta na Ravnah na Koroškem odigrali pravi maraton, ki so ga po zaostanku z 0:2 dobili Šoštanjčani. V soboto, 19. decembra pa je bila na sporedu tekma v Šaleški dolini, ki so jo s 3:0 (17, 16, 19) dobili domačini.

rsz 1_mg_7237

Kljub preobratu in zmagi na vedno vročem gostovanju letoš še neporaženi Šoštanjčani niso bili zadovoljni z igro, zato so bili odločeni, da v domači dvorani prikažejo boljšo igro in predvsem pravi pristop od prve točke. Tokrat njihova zmaga ni bila vprašljiva. Gostje iz Fužinarja so v prvem nizu sicer vodili z 11:8, toda domači so prišli do vodstva. Največjo razliko so naredili po rezultatu 17:15, saj so gostje do konca niza osvojili le še dve točki.

Drugi niz se je začel povsem po željah domačinov. Na servis organizatorja igre Dimitrija Sidiropulosa so domači hitro povedli s 5:0, nato je sledla še ena serija štirih zaporednih točk in prednost Šoštanjčanov je po dveh zaporednih asih Bora Jeseja Rotarja znašala že 9:1. Tako visoke prednosti domači niso več izpustili iz rok, niz je z uspešnim napadom zaključil Luka Lazar.

V tretjem nizu sta bili ekipi izenačeni do 6:6, po napaki žige Morija in točkah Primoža Trobiša in Luke Lazarja pa so domačini prišli do prednosti treh točk. Trener gostov Bogdan Veličković je poskušal z nekaj menjavami, a tokrat zelo razpoloženih Šoštanjčanov Fužinar ni uspel premagati.

Naši fantje so tako prišli do še desete zaporedne zmage, zadnja tekma v koledarskem letu 2020 pa jih čaka v sredo, 23. decembra, ko bodo v derbiju vodilnih ekip gostovali v Ljubljani pri Črnučah.

Šoštanj Topolšica - FužinarSijMetalRavne 3:0 (17, 16, 19)
Šoštanj Topolšica: Trobiš 8, Robida, Djordjevič 16, Lazar 9, Volovlek, Rotar 10, Pavić, Sidiropoulos 8, Menih (L), Ramšak, Koren 2, Fužir.
FužinarSijMetalRavne: Golob (L), Knuplež (L), Lednik, Fink 5, Ranc 2, Pušnik 3, Mori 10, Levar, Hribernik, Vučetić 2, Podričnik 2, Kasnik 4, Plesec 5.