Velikost pisave

V soboto, 12. decembra je bil v dvorani otanj na sporedu derbi 1. B lige med letos najmo?nejima ekipama lige otanjem Topolico in ?rnu?ami. e v minuli sezoni je Ljubljan?ane vodil trener Zoran Keda?i?, ki je po koncu sezone sedel na klop dravnih prvakov iz sezone 2003/2004.

rsz _mg_7048

Doma?ini so tako kot na tekmi z Brezovico tudi tokrat igrali brez pokodovanega kapetana Denisa Robide, zaradi bolezni je bil odsoten tudi drugi korektor Luka Volovlek, tako da so v klubu registrirali Alena Djordjevi?a, izkuenega doma?ina, ki e od za?etka sezone trenira z ekipo. otanj?ani so v letonji sezoni zmagali e osmi? zapored, od ?rnu? so bili bolji s 3:0 (20, 18, 22).

Za?etek obra?una med otanjem Topolico in ?rnu?ami je bil izena?en, doma?ini pa so imeli ves ?as pobudo in vodstvo, dveh treh to?k. Najbolj napeta je bila kon?nica, ko so po asu Vilarja gostje zaostajali le za to?ko (20:21), toda doma?ini se niso pustili zmesti. Najprej je Djordjevi? z napadom pove?al vodstvo, nato je Lazar uspeno blokiral napad Matica Rojnika, Djordjevi? je bil e enkrat nezaustavljiv za 24:20, niz pa se je kon?al z napako Jake Seka.

V drugem nizu so odbojkarji otanja Topolice spet zelo odlo?no za?eli. Po bloku Primoa Trobia so hitro povedli za pet to?k (10:5). To prednost so uspeli ohranjati. Gostujo?i trener Jurij avbi je poskual s kar nekaj menjavami, a neuspeno.

Tretji niz je bil najbolj izena?en, ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, tudi doma?ini so naredili nekaj ve? napak. Po neuspenem napadu so gostje povedli z 19:18. A po time outu Zorana Keda?i?a so sledile tri zaporedne to?ke otanj?anov, zaradi ?esar je time out zahteval tudi trener ?rnu?anov. A doma?ini so uspeli ohraniti zbranost, niz in tekmo pa je zaklju?il Primo Trobi.

otanj Topolica - ?rnu?e 3:0 (20, 18, 22)
otanj Topolica: Trobi 9, Robida, Djordjevi? 16, Lazar 9, Rotar 9, Pavi?, Sidiropoulos 2, Menih (L), Ramak, Koren 3, Fuir.
?rnu?e: Verdinek, Mihel?i?, Mivek, Hribar, Vilar 2, Gornik 3, Rojnik 2, Rutar, Seek 12, Erpi? 1, Slovnik 10, Valen?i? 3, Kumer (L).