Velikost pisave

sostanj zuzembek

Odbojkarji otanja Topolice so na tekmi 5. kroga 1. B lige v doma?i dvorani, tokrat pred praznimi tribunami, premagali goste iz uemberka s 3:1 (14,-23, 22, 23).

Le nekaj ur po tem, ko je postalo jasno, da bo dravno prvenstvo zaradi trenutnih razmer v dravi prekinjeno za 14 dni, so odbojkarji otanja Topoice v svoji dvorani e gostili uemberk. Varovanci Zorana Keda?i?a so zelo dobro za?eli sezono in prvi dve odigrani tekmi dobili s 3:0, Dolenjci pa so se razen v prvem nizu odli?no upirali.

V prvem nizu so doma?ini zelo hitro povedli po zaslugi odli?nega servisa, takoj na za?etku tekme je dve to?ki z za?etnim udarcem dosegel Avstralec z grkim potnim listom Dimitri Sidiropoulos. Vsi doma?i odbojkarji so bili odlo?no razpoloeni v vseh elementih odbojkarske igre, medtem ko ekipi uemberka ni steklo niti na sprejemu, posledi?no pa niti v napadu. otanj?ani so prvi niz dobili po vsega 20 minutah.

V nadaljevanju pa so gostje zaigrali veliko bolje, razigral se je sprejemalec Jaka Petkovi?, v bloku pa je doma?e odbojkarje zaustavljal korektor Matic Novak. Kljub temu, da so gostje dobili kar dva rde?a kartona - med drugim je bil izklju?en njihov trener Tom Pe?ar - so v kon?nici niza naredili manj napak in izid izena?ili na 1:1.

V tretjem nizu smo spremljali zelo izena?en dvoboj, gostje so vodili s 16:14. otanj?ani pa so najprej povedli po to?ki Bora Jeseja Lazarja, nato pa se je s serijo treh zaporednih to?k izkazal Denis Robida in doma?e popeljal v vodstvo z 2:1. V ?etrtem nizu smo spremljali vodstvo varovancev Zorana Keda?i?a od za?etka do konca niza, izkazala sta se predvsem oba srednja blokerja Luka Lazar in Gregor Javornik, tekmo je z napadom zaklju?il Primo Trobi. otanj?ani so se tako veselili tretje zaporedne zmage v prvenstvu in so tako na drugem mestu lestvice kljub dvema odigranima tekmama manj.

otanj Topolica - KEKOOprema uemberk 3:1 (14,-23, 22, 23)
otanj Topolica: Trobi 7, Robida 25, Lazar 16, Volovlek, Rotar 14, Pavi?, Javornik 9, Sidiropoulos 5, Menih (L), Ramak, Koren, Fuir.
KEKOOprema uemberk: Vidmar P. 14, Travnik M., Kocjan?i?, Smrke (L), Suhadolnik, Vidmar . 4, Petkovi? 11, Novak 19, Travnik . 4, Strajnar 3.